Megoldásközpontú terápiás szemléleten alapuló, bábos állítás


A megoldásközpontú rövid terápia (MKRT) egy terápiás megközelítés, amely az 1980-as években alakult ki Steve de Shazer és Insoo Kim Berg vezetésével a Milwaukee-ban található Brief Family Therapy Centerben. Ez a megközelítés gyökeresen eltér a hagyományos terápiás modellektől, mivel nem a problémák múltbeli okaira összpontosít, hanem azokra a lehetőségekre, amelyek a jelenben állnak rendelkezésre a kívánt jövő elérése érdekében.

Hogyan működik a megoldásközpontú állítás?

A megoldásközpontú bábos állítás egy kreatív és hatékony módszer a terápiás folyamat támogatására. Lehetővé teszi az azonosulást a bábokkal, ezáltal a saját érzések és tapasztalatok átélését is. A bábok lehetőséget adnak a kommunikációra és a kifejezésre olyan területeken, ahol a nehézségek megmutatkoznak. Pl. munkahelyi konfliktus, párkapcsolati problémák, stb... 

A múlt vagy a jövő elemzése és megoldása helyett a jelen pillanatban álló erőforrásokat keressük meg a jelenlegi elakadások megoldására. Ezzel segítjük az érzelmi blokkok feloldását és a problémamegoldást. 

Cél a gyors és hatékony pozitív cselekvés és változás elérése.

Ez a módszer lehetővé teszi a kreativitást és a mélyebb előrelépést az érzelmi és mentális egészség felé.